ورزش. پکن‪. ۲۰۰۸‬المپیک . تکواندو
پکن - مراسم قرعه کشی مسابقه‌های تکواندو بازیهای المپیک ‪ ۲۰۰۸‬پکن ، امروز
/دوشنبه/ در دهکده بازیهای المپیک در شهر پکن انجام شد و سه تکواندوکار اعزامی کشورمان به این بازیها ، حریفان خود را شناختند.

به گزارش خبرنگار ایرنا از پکن ، رضا نادریان تکواندوکار وزن ‪ ۵۸‬کیلوگرم ، در رقابتهای وزن اول مردان ، روز چهارشنبه/پس فردا/ در نخستین مسابقه خود به مصاف مارسیو فری یرا از برزیل می‌رود.

در صورتیکه نادریان بتواند حریف برزیلی خود را از پیش رو بردارد ، او در دومین مبارزه خود به مصاف برنده مبارزه تکواندوکاران اسپانیا و بلیز می رود.

براساس این گزارش ، هادی ساعی قهرمان بازیهای المپیک ‪ ۲۰۰۴‬آتن نیز در نخستین مبارزه خود که روز جمعه برگزار خواهد شد ، به مصاف بیستا دپاک از نپال می‌رود.

ساعی ، نماینده کشورمان در وزن منهای ‪ ۸۰‬کیلوگرم ، پیشتر در رقابتهایی که برای کسب سهیمه المپیک انجام شده بود ، همین تکواندوکار نپالی را با نتیجه ‪ ۵‬بر صفر شکست داده بود.

هادی ساعی در صورت پیروزی بر حریف نپالی ، در دومین مبارزه خود به مصاف برنده مبارزه گوا از چین و فریرا رودریگز از هندوراس می‌رود.

همچنین سارا خوش جمال فکری تنها تکواندو کار زن ایران در بازیهای المپیک پکن در وزن اول زنان ، در نخستین رقابت خود روز چهارشنبه به مصاف تکواندوکاری از مراکش می‌رود و در صورت پیروزی با برنده مبارزه تکواندوکاران تایوان و کلمبیا مبارزه خواهد کرد.

یادآور می‌شود ، در مسابقه‌های تکواندو بازیهای المپیک ‪ ۲۰۰۸‬پکن ، در هر وزن ، تنها ‪ ۱۶‬تکواندو کار حضور دارند.