خبرگزاری دانشجویان ایران - تهران
سرویس: المپیک پکن

رایکو ترومن پس از آخرین بازی تیم ملی بسکتبال ایران در بیست ونهمین دوره‌ی بازی‌های المپیک گفت: ما برای کسب تجربه به پکن آمده بودیم و از عملکرد تیمم بسیار راضی هستم.

به گزارش خبرنگار اعزامی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) از پکن، سرمربی تیم بسکتبال ایران در نشست رسانه‌ای پایان بازی‌ها اظهارکرد: ما در بازی آخر آن طور که باید خوب بازی نکردیم. در نیمه‌ی دوم بازی ما بهتر شد اما، اختلافی که به وجود آمده بود، نتوانستیم جبران کنیم.

وی ادامه داد: برای ما نخستین بار بود که به المپیک آمده‌ایم و این افتخار بزرگی بود. شاید بتوانیم در دفعه‌های بعدی بهتر کار کنیم.

وی با اشاره به تیم کم تجربه‌اش ادامه داد: ما پس از اینکه توانستیم سهمیه المپیک کسب کنیم، برای نخستین بار به تورنمنت‌های اروپایی و آمریکایی رفتیم و کمی تجربه کسب کردیم. فکر می‌کنم که این روند تجربه‌ی بزرگ برای آیند‌ه‌ی ما شود. ما با این مسابقه‌ها فقط تجربه‌اندوزی می‌کنیم و فکر می‌کنم که تجربه‌ی خوبی را کسب کرده‌ایم. درست است که حضور در باز‌ی‌ها برای ما مهم بود و به دنبال موفقیت بودیم اما، مهمترین دستاورد ما تجربه دار شدن است.

سرمربی تیم ملی بسکتبال ایران با اشاره به عملکرد بازیکنانش در دیدار با کرواسی تصریح کرد: در این دیدار بسیاری از شوت‌های ما به بیرون رفت. به ویژه در ابتدای بازی که شوت‌های سه امتیازی ما موفق نبودند اما، در این مسابقه تفاوت بین بسکتبال آسیا و اروپا را دیدیم. این نمایش برای تیم جوان ما خوب بود. برای تیمی که می‌خواهد بهتر شود و در مسابقه‌های بعدی بهتر کار کند.

وی بار دیگر با اشاره به مصدومیت مهدی کامرانی خاطرنشان کرد: بزرگترین مشکل تیم ما مصدومیت مهدی کامرانی بود.

رایکو ترومن در پاسخ به این سوال خبرنگار ایسنا که آیا از عملکرد تیمت در بازی‌های المپیک پکن راضی هستی یا خیر؟ گفت: البته که من راضی هستم. ما می‌خواستیم در بازی‌ها شرکت کنیم. ما برای نخستین بار است که به المپیک آمده‌ایم و با چنین تیم‌هایی بازی می‌کنیم اما، از طرف دیگر باید بدانیم که حد و اندازه‌ی ایران هم همین قدر است. شما به تیم‌های دیگر و بازیکنانشان نگاه کنید. ما حتی یک بازیکن بین‌المللی هم نداریم. تنها تلاش‌مان این است که برای ‌آینده بهتر کار کنیم.